13 листопада, до Дня української писемності та мови, на базі кабінету проведений відкритий виховний захід – презентація « Знакові книги української писемності»
14 листопада викладач української мови та літератури Смаль В.О. та бібліотекар Шевченко Н.І. провели для учнів музично - слайдову презентацію «Народні символи України»
З 30 жовтня по 3 листопада 2017 року на базі Новоолесіївського ПТУ-23 в рамках предметного тижня «Трактори» проведено майстер - клас першого етапу конкурсу професійної майстерності серед учнів навчальної групи № 21 з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», - «Кращий хлібороб». Майстер – клас провели викладач спец предметів – Бодня О.М. та майстри в/н Нагорний М. С., Нагорна Т.І.
Майстер - клас складався з двох частин – теоретичної та практичної. Від групи в конкурсі приймали участь команди з п’ятьох учнів. Учні показали теоретичні знання та уміння в виконанні вправ на тракторі.
Під час напруженої боротьби серед учасників конкурсу місця розподілилися так:
Бешикчи І, Рибіков Б – 1 місце, Ганіев Е, Халілов М, Гостев А – 2 місце, Асеев Е, Терленді К, Османов Е – 3 місце.
Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови учні Новоолексіївського ПТУ №23 писали диктант національної єдності «Перші українські книги».
21 лютого 2017року учениця групи №33 з професії «Оператор комп’ютерного набору» Осипова Ганна прийняла участь в обласній олімпіаді серед учнів ПТНЗ з предмету « Інформаційні технології».За результатами підсумків обласної олімпіади з предмету Осіпова Ганна зайняла ІІ місце і нагороджена дипломом ІІ ступеня. Підготував ученицю до олімпіади викладач Османов Руслан Асанович.
В ІІ відбірковому етапі «Інтелектуальний марафон» обласного конкурсу «Викладач року-2017» у номінації «Основи галузевої економіки і підприємництва» взяв участь викладач Османов Руслан Асанович. За результатами ІІ етапу конкурсу Руслан Асанович ввійшов в 10 переможців і буде приймати участь у ІІІ етапі конкурсу «Практичному».
В січні-лютому в училищі пройшов І тур обласного конкурсу педагогічної майстерності «Класний керівник року». З 16 січня по 17 лютого 2017 р. класні керівники у своїй практичній роботі показали ефективне використання різноманітних інноваційних виховних технологій. Переможцем І туру конкурсу стала класний керівник групи №31 Смаль Валентина Олександрівна.
Напередодні Дня Збройних Сил України в училищі пройшли військово- патріотичні та спортивні заходи разом з військовими, розташованими на території Генічеської дослідної станції. Відбувся урок-екскурсія для учнів всіх навчальних груп до військових,де пройшло знайомство з військовою технікою та стрілецькою зброєю. З увагою та захопленням слухали учні командирів та інструкторів про бойові можливості танків, артилерійських установок, мінометів. Учні мали можливість потримати, розібрати, зібрати різні види стрілецької зброї. Крім цього між учнями та військовими пройшли спортивні змагання з волейболу. Дуже цікаво пройшов День стрільби з пневматичної зброї. Тут змагалися команди всіх груп разом з командою військовослужбовців.
Щодо відзначення в училищі 25-річчя Всеукраїнського референдуму 1 грудня в училищі пройшли такі виховні заходи: біля книжкової виставки «Історія держави – історія народу» був проведений огляд літератури, викладач історії прочитала лекцію «Історичне значення Всеукраїнського референдуму», а викладачі зустрілися за «круглим столом» і дискутували про наслідки, демократизацію та відродження суспільства .
В рамках Всеукраїнського тижня права з 5 по 9 грудня викладач історії та правознавства Бахмач Н.М. провела предметний тиждень.
До Дня Пам’яті жертв голодоморів з 21. 11. – 25. 11.2016 року в училищі було проведено ряд виховних заходів: книжкова виставка
однієї книги «Забуттю не підлягає», виховні години в групах
« Злочин проти нації: 10 фактів про Голодомор», лінійка-реквієм «В пам’ять про скорботний 33-й» та інші заходи.
15.11. 2016 майстер виробничого навчання Остащук С. О. провела конкурс професійної майстерності серед учнів з професії «Офісний службовець (бухгалтерія)». Переможцями в конкурсі стали учениці групи № 23: Гуменюк Д., Казарян С. та Панкрктова В.
З 14 по 18 листопада в рамках предметного тижня «Трактори» проведено майстер-клас першого етапу конкурсу професійної майстерності «Кращий хлібороб» серед учнів з професії «Тракторист – машиніст с-г виробництва», « Слюсар з ремонту с/г машин і устаткування» викладачем спецдисциплін Боднею О.М. та майстром в/н Халіловим Х.Х.
10 листопада 2016 року в групі №21 відбувся керований перегляд фільму «Життя на продаж». Дітям було роздано буклети з інформацією щодо безпечного працевлаштування та безкоштовними телефонами національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, що були надані ГО «Вектор розвитку».
9 листопада 2016 року викладач історії та правознавства Бахмач Н.М. провела урок на тему: «Українська Гельсінська група – осередок правозахисної роботи» (до 40-річчя утворення УГГ) та виставка портретів – правозахисників, ознайомлення з діяльністю: М. Руденка, , Л. Лук’яненка, В. Чорновола, В. Стуса, Є. Сверстюка, І. Дзюби – членів УГГ.
Тиждень української мови та літератури.
На базі кабінету з 07.11 по 11.11.2016 р. викладач української мови та літератури провела предметний тиждень, в ході якого учні дізналися про історію літописання українського народу, занурилися у неповторний світ української народної пісні (провела виховний захід «Пісня – душа українського народу»), долучилися до майстер класу виготовлення українських витинанок («Майбутнє української витинанки»).
У День української писемності та мови учні та члени педагогічного колективу написали диктант національної єдності «Перша українська християнка». Ознайомилися з презентацією «Петро Яцик – видатний українець, меценат».
27 жовтня 2016 року за підтримки ГО «Вектор розвитку» соціальним педагогом Третьяковою Н.О. було проведено тренінг «Протидія торгівлі людьми. Безпечне працевлаштування». Учні з задоволенням грали в настільну гру «Галопом по Європам», таким чином отримавши вичерпну інформацію з цієї теми.
24.03.2016 р.
Відкритий бінарний урок
з української літератури з географією
В навчальній групі №13 був проведений бінарний урок української літератури з географією на тему: «Життя і творчість, світогляд і переконання О.Олеся». Урок провели Смаль В.О. та Щербань С.В.
Урок проходив у формі прес-конференції: учні – «представники українських телеканалів» брали інтерв’ю в українського поета Олександра Олеся, роль якого грав учень групи №31 Полозенко Михайло. Під час бесіди учні заповнювали анкету «Я знайомлюсь із життям і творчістю О.Олеся».
Для закріплення матеріалу уроку учні разом із викладачем географії створили на географічній карті колаж «Міста, пов’язані із життям і творчістю О.Олеся». В кінці уроку учні дали відповідь на проблемне питання: «Контрасти в житті і творчій долі О.Олеся».
Про участь училища в обласних конкурсах
Викладачі училища прийняли участь в обласному конкурсі «Вчитель року-2016»:
- в І етапі конкурсу в номінації «Математика» брала участь викладач математики Корхут С.П.;
- в ІІ етапі конкурсу в номінації «Охорона праці» взяв участь викладач охорони праці Гайко А.А.
Учень групи №13 Степанов Олександр прийняв участь в обласній олімпіаді з предмету «Основи галузевої економіки та підприємництва».
В щорічному обласному (заочному) конкурсі сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників прийняли участь 5 педагогів училища.
Третьякова Н.О. – соціальний педагог, Шевченко Н.І. – бібліотекар визнані переможцями конкурсу в номінації «Професійно-технічні навчальні заклади» та відзначені дипломами ІІІ ступеня.
Лінгвістичний проект «Захисти рідну мову»
До Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого, на базі кабінету української мови та літератури був проведений лінгвістичний проект «Захисти рідну мову».
Викладач української мови і літератури Смаль В.О. коротко розповіла учням про значення рідної мови в житті кожної людини, надала інформацію про історію заснування свята рідної мови, нагадала про найбільш вживані європейські мови.
Учні І,ІІ,ІІІ курсів об’єдналися у творі групи та утворили три команди: «Українська рідна мова», «Знатоки русского языка», «Мой родной язык – татарский». Кожна команда провела велику дослідницько-пошукову роботу і дуже завзято змагалася у конкурсах.
В конкурсі «Славетні імена» учасники кожної команди з гордістю розповідали про видатних людей своєї національної історії: українці - про М. Амосова, Л. Подкопаєву, В. Нестайка; російська команда розповіла про Д. Менделєєва, Ю. Гагаріна, Ю.Нікуліна,; гордість татарської нації – це Номан Челебиджихан, Ісмаіл Гасприський, Амет Хан Султан.
Викликав смачні асоціації наступний конкурс, де учні розповідали про традиційні страви своєї національної кухні.
Під час конкурсу «Музичний Олімп» учні кожної команди читали вірші на своїй рідній мові, звучали народні та сучасні національні пісні.
Закінчилось свято солодкими подарунками та українськими вергунами, запиваючи смачним чаєм.
29.01.2016 року члени педагогічного колективу в формі літературного кафе провели педагогічні читання «Мій рідний край, моє Приазов’є» під гаслом: «Знання людини свого родоводу, історії свого народу – це такий компонент цивілізації, який, власне, і робить людину людиною».
Члени педагогічного колективу здійснили уявну подорож картою Генічеського району, в ході якої учасники педчитань дізнались багато цікавого про історичні сторінки рідної Новоолексіївки, Генічеська, Арабатської стрілки. Педагоги підготували презентації про відомих людей рідного краю : Смаль В.О. - «І.Ф. Клименко «Казковий будинок»; Третьякова Н.О. - «Історичні, патріотичні та релігійні пам’ятки»; Ворожбянов С.І. – «Цікаві місця Генічеська та Азовського моря», звучали пісні народного артиста України Фемій Мустафаєва та пісні про Генічеськ, Азовське море. Завершились педагогічні читання на уявній станції – «Поети рідного краю». Більшість членів педагогічного колективу з задоволенням читали вірші місцевих поетів.
Активну участь в проведенні педчитань прийняли: Шевченко Н.І., Османов Р.А., Смаль В.О., Третьякова Н.І., Корхут С.П., Бахмач Н.М., Нагорна Т.І., Ворожбянов С.І., Шеремет М.Г., Заікін О.П., Щербань С.В.
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Члени педагогічного колективу училища постійно працюють над вдосконаленням свого фахового рівня шляхом самоосвіти, вивченням та впровадженням в навчальний процес передового педагогічного досвіду, нових технологій навчання та виховання.
Впродовж 2015 року 9 членів педагогічного колективу пройшли курси підвищення кваліфікації:
6 – при КВНЗ «Хано» ХОР;
2 – при ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» м. Біла Церква;
1 – при ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» м. Київ.
Педагогічна рада - проблемний стіл
10.12.2015 року в училищі проведено засідання педагогічної ради в формі проблемного столу з питання «Аналіз рівня знань та психолого-педагогічні критерії учнів нового набору». Творча група, яка готувала це питання, запропонувала колегам актуальні проблеми для обговорення, які виникли з учнями нового набору:
-пропуски занять без поважних причин;
-загальна культура поведінки учнів;
-девіантна поведінка учнів
Члени педагогічного колективу спільними зусиллями знайшли конкретні шляхи вирішення визначених проблем.
До Дня партизанського руху на Україні викладач історії Бахмач Н.М. провела виховний захід на базі кабінету історії.
Предметний тиждень з професії
«Тракторист-машиніст с/г виробництва»
Влистопаді 2015 року Бодня О.М. викладач предмету "Трактори", провів предметний тиждень, в ході якого був проведений 1 етап конкурсу професійної майстерності серед учнів з професії: «Тракторист-машиніст с/г виробництва», в якому прийняли участь учні ІІ курсу. Учасники показали свої знання з теорії та практики роботи з сільськогосподарською технікою. Кращі результати в конкурсі показали учні: Мустафаєв Артур, Рамазанов Сервер, Новічков Сергей, Асанов Руслан, Абдураманов Медат.
До Дня української писемності та мови Смаль Валентина Олександрівна на базі кабінету української мови та літератури був розпочала проведення І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні та запрошені члени педагогічного колективу написали диктант національної єдності під назвою «Наші перші книги». В написанні диктанту прийняли участь 30 учнів та 5 педагогів.
В фойє училища бібліотекарем Шевченко Надією Іванівною оформлено колаж «Мова єднає всіх» та розміщені вірші про українську мову.
10.11.2015 року Валентина Олександрівна провела пізнавально-розважальний мовний турнір «Буду я навчатись мови золотої…», в якому прийняли участь учні І, ІІ, ІІІ курсів. Під час проведення мовних конкурсів учні продемонстрували і ґрунтовні знання з мови, і зацікавленість проблемами культури української мови, були активними, красномовними, кмітливими. Максимальну кількість балів набрали учні групи №13 Гуменюк Дар’я, Понкратова Валентина, учень групи №23 Степанов Олександр і стали переможцями.
16.06.2015 року в училищі пройшов підсумковий методичний захід – виставка – вернісаж методичних напрацювань членів педагогічного колективу за підсумками роботи за навчальний рік під рубрикою «Роль методичних комісій у формуванні творчої особистості педагога»
Свої творчі напрацювання (методичні розробки нетрадиційних уроків, відкритих уроків, матеріали предметних тижнів, конкурсів професійної майстерності, творчі роботи учнів, фотозвіти та бюлетені конкурсів та виховних заходів, тощо) педагогічні працівники об’єднали в методичних комісіях. А презентували цю виставку голови методичних комісій:
Бодня О. М. – МК професій сільськогосподарського профілю
Смаль В. О. – МК викладачів загальноосвітнього циклу
Корхут С. П. – МК обліково - інформаційних професій
Горбенко М. М. – МК класних керівників.
Вся робота членів колективу була спрямована на опанування та впровадження в навчально – виховний процес сучасних новітніх технологій,розвиток творчого потенціалу педагогів.
Методист Тодорашко Г. М.